Recenzja Huawei P20 Pro – to urządzenie ze smartfonowej czołówki ?

Huawei P20 Pro to smartfon z podobno jednym z najlepszych aparatów na rynku, ale czy tak faktycznie jest? Czym jeszcze wyróżnia się ten sprzęt spośród innych flagowców? A oprócz tego jakie ma zalety oraz wady? Tego wszystkiego dowiecie się z tej recenzji! 

Wideo z recenzją

Obudowa

Obudowa Huawei P20 Pro została wykonana z dwóch materiałów, są nimi szkło oraz metal, a konkretniej nawet jest to aluminium. Plecki urządzenia są z aluminium, jednak materiału tego nie czujemy, ponieważ został on pokryty trójwymiarowym szkłem hartowanym. Jak twierdzi producent szkło to działa jak pryzmat, który emituje łagodny strumień światła. Tył ten wygląda bardzo ciekawie i ładnie i tego nie można mu zarzucić, ale… wygląda ładnie tylko do momentu gdy nie nazbiera odcisków palców i zabrudzeń, a dzieje się to bardzo szybko. Ogólnie wykonanie obudowy, oczywiście poza tym palcowaniem, zasługuje na pochwałę, ponieważ wszystkie elementy zostały spasowane idealnie przez co nic nie skrzypi i nie trzeszczy a dodatkowo obudowa wygląda bardzo stylowo. Warto również pochwalić za wykonie obudowy zgodnej z certyfikatem IP67 co oznacza, że jest odporny na zachlapania i pył, więc w trudnych warunkach pogodowych spokojnie uda się wykonać urządzeniem zdjęcie, czy skorzystać z innych funkcji tego smartfona.

Huawei P20 Pro / fot. Kapsologicznie

Na tyle zlokalizowane zostały trzy matryce aparatu głównego, dwutonowa dioda doświetlająca LED, oznaczenia dotyczące aparatu oraz logo producenta.

Huawei P20 Pro / fot. Kapsologicznie

Na lewym boku smartfonu umieszczona została tacka na dwie karty nanoSIM. Na prawym boku zaś znalazły się przyciski głośności oraz klawisz zasilania. W tym urządzeniu nie znajdziemy slotu na kartę pamięci.

Huawei P20 Pro / fot. Kapsologicznie

Jeden z dwóch głośników, mikrofon oraz złącze USB typu C zostały umieszczone na dolnej krawędzi Huawei P20 Pro, na przeciwległej krawędzi zaś producent umieścił port podczerwieni oraz mikrofon.

Na przodzie urządzenia znajdziemy drugi głośnik multimedialny, co oznacza, że w urządzeniu zastosowano głośniki stereofoniczne. Głośnik ten pełni również funkcję głośnika do rozmów. Ponadto na przodzie znalazł się wyświetlacz ze wcięciem w którym umieszczono kamerkę do selfie, diodę powiadomień, podstawowe czujniki i wspomniany głośnik. Pod ekranem zaś umieszczono skaner linii papilarnych.

Huawei P20 Pro / fot. Kapsologicznie

Wyświetlacz ten ma przekątną 6,1 cala i jest w rozdzielczości FHD+ oraz wykonany w technologi OLED. Ekran ten charakteryzuje się świetnymi kolorami, rewelacyjnymi kątami widzenia i jasnościami (zarówno maksymalną, jak i minimalną) na odpowiednim poziomie, co pozwala zapewnić komfortową pracę w każdych warunkach oświetleniowych.


Aparat

Aparat główny w Huawei P20 Pro złożony jest z trzech obiektywów Leica. Pierwszy obiektyw odpowiedzialny za kolory o rozdzielczości 40 Mpix i przysłonie f/1.8, drugi 20 Mpix monochromatyczny o przysłonie f/1.6 i trzeci, czyli teleobiektyw z 5x zoomem hybrydowym o rozdzielczości 8 Mpix i przysłonie f/2.4

Huawei P20 Pro / fot. Kapsologicznie

Na przodzie smartfonu znalazła się kamerka do selfie o rozdzielczości 24 Mpix i przysłonie f/2.0.

Aparat główny rewelacyjnie sobie radzi z wykonywaniem fotografii. Mają one sporo szczegółów, nasycone kolory oraz tylko pojedyncze szumy przy gorszych warunkach oświetleniowych. Dobrze sobie radzi ze zdjęciami w nocy. Aparat trzeba pochwalić za zdjęcia makro, wyostrzanie obywa się błyskawicznie i bez żadnego problemu. Możemy dzięki temu aparatowi uzyskać 5x zoom, który praktycznie bez utraty jakości przybliża i do tej pory żaden aparat w smartfonie sobie tak nie radził.

Kamerka do selfie, podobnie jak aparat główny, wykonuje świetne selfiaki, ze sporą ostrością, szczegółowością i kolorami. W gorszych warunkach oświetleniowych pojawią się jedynie delikatne szumy.

Aplikacja aparatu, która znalazła się w Huawei P20 Pro została bardzo dobrze wyposażona, znajdziemy w niej sporo ciekawych funkcji i urozmaiceń. Znajdziemy takie tryby jak:

 • przysłona,
 • nocne,
 • portret,
 • pro,
 • zwolnione tempo – tryb Slow Motion pozwoli na spowolnienie nagrywanych momentów nawet do 960 klatek na sekundę. ,
 • panorama,
 • czarno-białe,
 • malowanie światłem,
 • HDR,
 • tryb poklatkowy,
 • filtr kolorystyczny,
 • panorama 3D,
 • znak wodny,
 • skanowanie dokumentów.

Master AL – przy pomocy tej funkcji telefon identyfikuje na bieżąco 19 różnych scen i obiektów aby następnie sztuczna inteligencja mogła dostosować parametry zdjęcia tak aby wszyło jak najlepiej.

Wśród tych 19 scen i obiektów są: koty, jedzenie, grupy, kolory natury, zbliżenia, ujęcia nocne, tekst, zieleń, portrety, psy, fajerwerki, niebo, kwiaty, sceny, dokumenty, zachody słońca, śnieg, wodospady oraz plaże.

Urządzenie dysponuje również trybem 3D Portrait Lighting dla kamerki do selfie, który ma sprawiać, że za pomocą sztucznej inteligencji twarze na zdjęciach mają być bardziej trójwymiarowe, żeby je były bardziej naturalne. Dodatkowo tryb ten dostosowuje sposób oświetlenia tak aby ze zwykłego selfie wyszedł ciekawy portret.

Czytnik linii papilarnych

Skaner linii papilarnych w Huawei P20 Pro działa wyśmienicie. Już delikatne dotknięcie czytnika powoduje, że odcisk palca jest prawidłowo rozpoznany i urządzenie błyskawicznie odblokowane. Czytnik w tym smartfonie jest cały czas aktywny, więc nie ma konieczności podświetlania ekranu, przez co proces odblokowania urządzenia trwa mega szybko.

Czytnik linii papilarnych w tym smartfonie dostał dodatkowe zadanie jakim jest pełnienie funkcji przycisków nawigacyjnych – oczywiście jeżeli wybierzemy taką opcję nawigowania po systemie. Ponadto skaner możemy używać do odblokowywania dostępu do zablokowanych aplikacji czy sejfu.


Spis treści:

 1. Obudowa, aparat, skaner linii papilarnych
 2. Bateria, system, płynność, multimedia, podsumowanie

>>>Następna strona<<<

Huawei P20 Pro

9.6

Ogólna ocena

9.6/10

Zalety

 • wydajna bateria, szybkie ładowanie
 • rewelacyjne aparaty
 • płynny system
 • precyzyjny skaner linii papilarnych, port podczerwwieni
 • głośniki stereo

Wady

 • brak złącza słuchawkowego
 • ograniczone Always On Display
 • palcująca się obudowa