Czy Samsung Galaxy S9+ to najlepszy smartfon na rynku? ?Recenzja ??

Samsung Galaxy S9+ to flagowy smartfon najwyższej klasy ale czy jest on idealnym telefonem, pozbawionym jakichkolwiek wad? Za pewne nie, w każdym urządzeniu znajdą się jakieś drobne wady. Ale czy są na tyle małe żeby nie przeszkadzały w zakupie tego smartfona? Wady, wadami a jakimi zaletami przemawiającymi za wyborem się charakteryzuje? Tego oraz jeszcze więcej dowiecie się z tej recenzji!

 

Wideo z recenzją

Obudowa

Obudowa Samsunga Galaxy S9+ została wykonana ze szkła, które znalazło się na przodzie oraz tyle urządzenia. Na krawędziach urządzenia zastosowano zaś metal. Cała obudowa została wykonana bardzo dobrze i smukło przez co telefon dobrze dopasowuje się do dłoni, jedynie metal na połączeniu z ekranem sprawia wrażenie delikatnie ostrego. Elementy obudowy zostały spasowane perfekcyjnie, przez co nie wydaje ona żadnych trzasków ani skrzypnięć. Szkło zastosowane na obudowie bardzo lubi zbierać odciski palców i przeróżne zabrudzenia co jest dużym minusem. Zaletą obudowy w tym smartfonie jest to, że została wykonana zgodnie z certyfikatem IP68.

Samsung Galaxy S9+ / fot. Kapsologicznie.pl

Na pleckach smartfona znalazł się aparat główny złożony z dwóch soczewek, skaner linii papilarnych, dioda doświetlająca LED, logo producenta, oznaczenie, że telefon jest dualSIM oraz podstawowe symbole i oznaczenia.

Samsung Galaxy S9+ / fot. Kapsologicznie.pl

Klawisz zasilania został umieszczony na prawej krawędzi urządzenia, na przeciwległej krawędzi producent umieścił przyciski głośności oraz klawisz Bixby. Umieszczenie klawisza Bixby jest trochę zbędne w naszym kraju z uwagi na to, że Bixby nie obsługuje języka polskiego. Dodatkową wadę tego klawisza jest, że nie możemy samodzielnie wybrać czy ma on wywoływać Bixby czy też dowolną inną aplikację, którą samodzielnie byśmy sobie przypisali dla tego klawisza, gdy nie chcemy korzystać z Bixby.


Na dolnej krawędzi umieszczono głośnik multimedialny, mikrofon oraz złącze słuchawkowe i USB typu C. Na górnej krawędzi zlokalizowano tackę na dwie karty nanoSIM lub jedną nanoSIM i jedną microSD, ponieważ producent zdecydował się na zastosowanie w tym telefonie slotu hybrydowego. Poza tacką na tej krawędzi znalazł się jeszcze mikrofon.

Samsung Galaxy S9+ / fot. Kapsologicznie.pl

Przód urządzenia to miejsce dla wyświetlacza, kamerki do selfie, podstawowych czujników, głośnika do rozmów oraz diody powiadomień. Głośnik do rozmów jest również drugim głośnikiem multimedialnym, co oznacza, że w urządzeniu mamy głośniki stereo.

Wyświetlacz w tym smartfonie jest podwójnie zakrzywiony o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli (QHD+), przekłada się to na proporcje 18,5:9. Wyświetlacz jest wykonany w technologii Super Amoled. Ekran ten charakteryzuje się bardzo dobrymi i nasyconymi kolorami. Kąty widzenia również są na wysokim poziomie. Jasności maksymalne i minimalnej nie można nic zarzucić ponieważ są odpowiednie.

Samsung Galaxy S9+ / fot. Kapsologicznie.pl

Aparat

Samsung Galaxy S9+ został wyposażony w aparat główny, który składa się z dwóch matryc o rozdzielczości 12 megapikseli. Jedna matryca jest o zmiennej przysłonie – f/1.5 lub f/2.4, zaś druga ma przysłonę f/2.4. Aparat ten został wyposażony w Dual OIS, czyli optyczną stabilizację obrazu. Kamerka do selfie jest o rozdzielczości 8 megapikseli i jest wyposażona w przysłonę f/1.7.

Samsung Galaxy S9+ / fot. Kapsologicznie.pl

Jakość zdjęć wykonanych aparatem głównym jest naprawdę rewelacyjna. Zdjęcia wykonane za dnia są bardzo szczegółowe z soczystymi kolorami. Wyostrzanie najmniejszych elementów nie sprawia żadnego problemu. Fotografie nocne nie są najgorsze, jednak pojawiają się szumy, rozmazania, szczegółowość też jest gorsza w porównaniu do zdjęć dziennych.

Seflie wykonane kamerką frontową ją bardzo ładne, mają naturalne kolory, sporo szczegółów ale nie w każdym wypadku.

W aplikacji aparatu w tym smartfonie znalazło się sporo ciekawych funkcji. W tych funkcjach znajdziemy takie tryby jak:

 • żywność,
 • panorama,
 • profesjonalny,
 • live focus,
 • bardzo zwolnione tempo,
 • ikony emoji AR,
 • hyperlapse,
 • zwolnione tempo,
 • sport.

Znalazły się też filtry kolorystyczne oraz upiększanie twarzy.

Czytnik linii papilarnych

Skaner linii papilarnych w Samsungu Galaxy S9+ został umieszczony na pleckach smartfonu w prostokącie wraz z aparatem głównym. Umiejscowienie nie jest do końca dobre, ponieważ w łatwy sposób trafić w aparat a nie w sam skaner, przez co brudzimy sobie aparat i mamy problem z odblokowaniem urządzenia. Gdy uda nam się już trafić w sam skaner linii papilarnych to na ogół odcisk palca jest rozpoznawany prawidłowo a samo urządzenie jest odblokowywane bardzo szybko. Czytnik ten jest cały czas aktywny, więc nie ma konieczności podświetlania ekranu aby odblokować smartfona.

Dodatkową funkcją dla skanera linii papilarnych jaką znajdziemy w tym smartfonie są gesty czujnika palców za pomocą których możemy wysunąć bądź schować panel powiadomień. Żadnych dodatkowych urozmaiceń z wykorzystaniem czytnika w tym urządzeniu nie znajdziemy.


Spis treści:

 1. Obudowa, aparat, skaner linii papilarnych
 2. Bateria, system, płynność, multimedia, podsumowanie

>>>Następna strona<<<

Samsung Galaxy S9+

9.3

Ogólna ocena

9.3/10

Zalety

 • świetne działanie
 • dual SIM, certyfikat IP68
 • szybkie ładowanie, ładowanie indukcujne
 • dobre aparaty
 • złącze słuchawkowe

Wady

 • obudowa zbiera odciski palców
 • cena
 • czas pracy na baterii
 • przycisk Bixby nie da się spersonalizować pod inną funkcję