Motorola Moto G6 – dobry smartfon nie musi być drogi! ? Recenzja ?

Motorola Moto G6 to dość ciekawa propozycja smartfona ze średniej półki, który ładnie wygląda, przyzwoicie działa a dodatkowo ma szybie ładowanie! A co ma jeszcze w swoim wnętrzu? Czy jest to ciekawa propozycja w tej kategorii cenowej? Tego oraz jeszcze więcej ciekawych informacji o tym urządzeniu dowiecie się z tej recenzji! 

Wideo z recenzją

Obudowa

Motorola Moto G6 wykonana została przede wszystkim ze szkła hartowanego Gorilla Glass 3. Tworzywo sztuczne znajdziemy jedynie na krawędziach urządzenia. Szkło zastosowane w tym smartfonie wygląda, że jest dość odporne na zarysowania jednak nie jest odporne na brud i palcowanie się. Obudowa została wykonana bardzo dobrze, wszystkie elementy zostały spasowane odpowiednio, przez co nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Zaoblone boczne krawędzie na pleckach oraz dość proporcjonalne wymiary obudowy powodują, że telefon jest smukły i bardzo dobrze leży w dłoni, przez co korzystanie z niego jest komfortowe.

Moto G6 / fot. Kapsologicznie.pl

Dodatkową zaletą obudowy jest hydrofobowa nanopowłoka wykonana przez firmę P2i. Powłoka ta ma za zadanie chronić smartfon przez delikatnym deszczem oraz drobnymi kroplami cieczy.

Na pleckach Motoroli Moto G6 umieszczone zostały dwie soczewki aparatu głównego, dioda doświetlająca LED, logo producenta oraz mikrofon.

Moto G6 / fot. Kapsologicznie.pl

Na lewej krawędzi smartfonu nie zostały umieszczone żadne elementy. Na przeciwległej krawędzi znalazły się przyciski głośności oraz przycisk zasilania.

Dolna krawędź urządzenia to miejsce dla złącza USB typu C, dużym plusem jest, że producent zdecydował się na ten typ USB, oraz złącza słuchawkowego. Na górnej krawędzi smartfonu umieszczona zastała tacka na dwie karty nanoSIM oraz jedną microSD, zastosowanie takiego rozwiązanie zasługuje na pochwałę. Oprócz tacki na tej krawędzi znalazł się także mikrofon.

Przód urządzenia to przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, który jest o rozdzielczości Full HD+ i jest wykonany w technologi IPS. Dodatkowo ekran wykonany jest w proporcjach 18:9. Pod ekranem umieszczony został napis Motorola, mikrofon oraz skaner linii papilarnych. Nad ekranem zaś umieszczony został głośnik do rozmów który jednocześnie jest głośnikiem multimedialnym. Poza głośnikiem są jeszcze aparat do selfie, dioda doświetlająca oraz podstawowe czujniki.

Moto G6 / fot. Kapsologicznie.pl

Ekran ten charakteryzuje się bardzo dobrymi kątami widzenia, jasność minimalna i maksymalna jest na odpowiednim poziomie. Nasycenie i odwzorowanie kolorów również jest zadowalające. Producent nie zdecydował się na umieszczenie diody powiadomień, jedynie w ramach rekompensaty znajdziemy w ustawieniach wyświetlacz Moto, czy takie trochę Always on display.

Moto G6 / fot. Kapsologicznie.pl

W zestawie producent dołącza przezroczyste etui, które dobrze leży na telefonie i zabezpiecza jego tył i krawędzie.


Aparat

W Motoroli Moto G6 znalazły się dwie soczewki aparatu głównego. Jedna o o rozdzielczości 12 megapikseli i przysłonie f/1.8, druga zaś o rozdzielczości 5 megapikseli i przysłonie f/2.2. Kamerka do selfie w tym urządzeniu jest o rozdzielczości 8 megapikseli i charakteryzuje się przysłoną f/2.2.

Moto G6 / fot. Kapsologicznie.pl

Jakość zdjęć wykonanych aparatem głównym jest dość przyzwoita. Fotografie są na ogół pełne kolorów, sporo szczegółów, aparat dobrze sobie także radzi z wyostrzeniem małych elementów. Jakość nocą zdecydowanie się pogarsza, na zdjęciach pojawia się ziarno oraz rozmazania a kolory tracą na intensywności.

Kamerka do selfie przyzwoicie sobie radzi z robieniem zdjęć, z ich szczegółowością nie jest najgorzej, ale mogło by być lepiej w sytuacji gdy przybliżymy zdjęcie. Kolory są dość dobre ale czasem mogły być nieco cieplejsze.

Aplikacja aparatu w tym smartfonie została wyposażona w kilka ciekawych trybów, które mogą się przydać przy wykonywaniu zdjęć tym urządzeniem. W trybie fotografowania aparatem głównym znajdziemy udogodnienia jak: portret, wycinek zdjęcia, kolor spotowy, panorama skaner teksu czy filtry twarzy. Dla trybu filmowania mamy takie opcje jak: zwolnione tempo, film poklatkowy, YouTube na żywo oraz filtry twarzy.

W aplikacji znalazł się także tryb manualny wykonywania fotografii, co może się przydać bardziej wymagającym użytkownikom.

Znalazła się opcja rozpoznawania obiektów, gdy wycelujemy aparat na obiekt o którym chcemy się więcej dowiedzieć i naciśniemy przycisk tej funkcji to inteligentny aparat rozpozna obiekt i opowie o nim.

 

Czytnik linii papilarnych

Zamontowany w Motoroli Moto G6 skaner linii papilarnych bez większego problemu rozpoznaje odcisk palca, a odblokowanie urządzenia odbywa się dosłownie w ciągu kilku chwil. W przypadku gdy za szybko zdejmiemy palec ze skanera linii papilarnych to urządzenie nie zostanie odblokowane i pojawi się na ekranie komunikat, że palec został za szybko zabrany. Czytnik ten jest cały czas aktywny więc nie ma konieczności podświetlania ekranu aby odblokować urządzenie.

W ustawieniach czytnika linii papilarnych znalazła się informacja, że możemy wykorzystać odciski placów do uzyskiwania dostępu do aplikacji. Jednak nie chodzi tutaj o odblokowywanie aplikacji, które sobie wybierzemy lecz jedynie o możliwość wykorzystania tej opcji w aplikacjach które same w sobie mają funkcję logowania za pomocą czytnika linii papilarnych.

Dodatkowo skaner linii papilarnych może służyć za przyciski nawigacyjne po systemie – jest to jedna z kilku funkcji, które znajdziemy w dostarczonej przez producenta aplikacji Moto, a mianowicie przesuń palcem w lewo wywołuje powrót do ostatniego ekranu; w prawo, aby przejść do ostatnio używanych aplikacji lub naciśnij raz, aby przejść na ekran główny.Spis treści:

  1. Obudowa, aparat, skaner linii papilarnych
  2. Bateria, system, płynność, multimedia, podsumowanie

>>>Następna strona<<<

Motorola Moto G6

9

Ogólna ocena

9.0/10

Zalety

  • dual SIM (niehybrydowy), NFC
  • świetnie grający głośnik z technologią Dolby Audio
  • dobrze działający skaner linii papilarncyh
  • płynny system, aplikacja Moto
  • dobry czas pracy na ekranie

Wady

  • Polecenia głosowe Moto bez języka polskiego
  • brak diody powiadomień