Recenzja Huawei P20! 😍 Test smartfona między P20 Lite, a P20 Pro 😎

W ostatnim czasie mogliście zapoznać się z recenzją Huawei P20 lite, dzisiaj przyszła kolej również na smartfon z rodziny P20, ale tym razem bez żadnych dopisków w nazwie, a mianowicie na Huawei P20. Czy jest to urządzenie warte zainteresowania podczas wybierania nowej zabawki? A może jest słabym smartfonem i nie ma się co nim interesować? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych znajdziecie w tej recenzji!

Wideo z recenzją

Obudowa

Obudowa Huawei P20 została wykonana ze szkła oraz metalu, a konkretnie aluminium. Plecki urządzenia są z aluminium, jednak następnie zostały pokryte trójwymiarowym szkłem hartowanym. Jak twierdzi producent szkło to działa jak pryzmat, który emituje łagodny strumień światła. Tył ten wygląda bardzo ładnie tego nie można mu zarzucić, ale… wygląda ładnie tylko do momentu gdy nie nazbiera odcisków palców i zabrudzeń, a dzieje się to bardzo szybko. Ogólnie, oczywiście poza tym palcowaniem, obudowa została wykonana bardzo dobrze i dość stylowo, wszystkie elementy zostały spasowane idealnie przez co nic nie skrzypi i nie trzeszczy.

A jakie elementy ujrzymy oglądając Huawei P20?

Huawei P20 / fot. Kapsologicznie.pl

Na tyle smartfonu znajdziemy dwie soczewki aparatu głównego, diodę doświetlająca LED, informacje o aparacie, logo producenta oraz podstawowe symbole.

Na lewej krawędzi telefonu znalazła się tacka na karty, możemy w niej umieścić dwie karty nanoSIM lub jedną nanoSIM i jedną microSD, wynika to z tego, że w urządzeniu został zastosowany slot hybrydowy. Przeciwległa krawędź smartfonu to miejsce dla klawiszy głośności i przycisku zasilania.

W dolnej krawędź Huawei P20 zamontowano złącze USB typu C, głośnik multimedialny oraz mikrofon, natomiast na górnej krawędzi znalazł się sam mikrofon. Na dolnej ani górnej krawędzi nie znajdziemy złącza słuchawkowego i na próżno go szukać w tym urządzeniu bo zwyczajnie producent nie zdecydował się na jego umieszczenie. Na pocieszenie jedynie dorzucił do zestawu przejściówkę z USB typu C na złącze słuchawkowe.

Przód smartfonu to miejsce dla wyświetlacza FULLVIEW 2.0 o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości FHD+ (1080 x 2244). Nad ekranem znajdziemy głośnik do rozmów, kamerkę do selfie oraz podstawowe czujniki, elementy te umieszczone zostały we wcięciu wyświetlacza. Pod ekranem zaś znajdziemy skaner linii papilarnych.

Huawei P20 / fot. Kapsologicznie.pl

Wyświetlacz w Huawei P20 charakteryzuje się dobrymi kątami widzenia, satysfakcjonującymi poziomami jasności. Na ogół kolory wszystkie kolory poza żółtym są poprawnie odzwierciedlane. Co do koloru żółtego to urządzenie przedstawia ten kolor w większości przypadków na taki sprany, nienasycony.

Aparat

Aparat główny w Huawei P20 dysponuje dwoma matrycami. Aparat ten podobnie jak w innych urządzeniach Huawei został wyprodukowany przez firmę Leica.

Huawei P20 / fot. Kapsologicznie.pl

Jedna z soczewek aparatu głównego jest o rozdzielczości 12 megapikseli oraz dysponuje przysłoną f/1.8 i jest przeznaczona do zbierania kolorów. Druga soczewka zaś jest monochromatyczna o rozdzielczości 20 megapikseli i przysłonie f/1.6.Za pomocą tego aparatu bez problemu nagramy filmy w jakości 4K. Aparat główny dodatkowo został wyposażony w predyktywny autofocus zdolny do śledzenia obiektów w ruchu.

Aparat przedni dysponuje obiektywem o rozdzielczości 24 megapikseli i przysłonie f/2.0.

Zdjęcia wykonywane przy pomocy aparatu głównego w Huawei P20 charakteryzują się sporą szczegółowością, ładnymi kolorami oraz wysoką ostrością. Aparat bez problemu sobie radzi z wyostrzaniem małych elementów, przez co ten telefon do wykonywania zdjęć makro sprawdzi się perfekcyjnie. W nocy zdjęcia tracą na szczegółowości i trochę na nasyceniu kolorów, ale fotografie są nadal zadowalającej jakości.

Aparatem frontowym wykonamy zdjęcia świetnej jakości, ponieważ mają sporo szczegółów, nasycone kolory a poszczególne elementy nawet po przybliżeniu są ostre.

Aplikacja aparatu została wyposażona dość dobrze, znajdziemy w niej sporo funkcji i możliwości dla osób które lubią się bawić w bardziej zaawansowane robienie zdjęć, niż sam tryb automatyczny.

Wśród trybów jakie znajdziemy w aplikacji aparatu w Huawei P20 można wymienić tryby takie jak: nocny, portret, skanowanie dokumentu, znak wodny, panorama 3D, tryb poklatkowy, HDR, malowanie światłem, czarno-białe, panorama, zwolnione tempo.

Nie zabrakło również trybu profesjonalnego dla najbardziej wymagających użytkowników. Tryb ten pozwala na dostosowanie m. in. metody pomiaru światła, wartości ISO, czasu otwarcia przysłony, EV, ręczne ustawienie ostrości, balansu bieli.

 

Czytnik linii papilarnych

Skaner linii papilarnych w Huawei P20 działa bardzo dobrze a nawet można powiedzieć, że perfekcyjnie. Już delikatne dotknięcie skanera powoduje, że odcisk palca jest prawidłowo rozpoznany i urządzenie błyskawicznie odblokowane. Czytnik w tym smartfonie jest cały czas aktywny, więc nie ma konieczności podświetlania ekranu.

Czytnik linii papilarnych posiada również dodatkową funkcję, a mianowicie, skaner może pełnić funkcję przycisków nawigacyjnych. Ponadto skaner możemy używać do odblokowywania dostępu do zablokowanych aplikacji czy sejfu.


 

Spis treści:

  1. Obudowa, aparat, skaner linii papilarnych
  2. Bateria, system, płynność, multimedia, podsumowanie

Następna strona

Huawei P20

9.4

Ogólna ocena

9.4/10

Zalety

  • świetne działanie
  • NFC
  • dobry czas pracy na baterii

Wady

  • cena