Wszystko co musisz wiedzieć o Huawei Mate 10 Lite!

Niewątpliwie Huawei Mate 10 Lite to jeden z ciekawszych smartfonów ze średniej półki cenowej, które obecnie są dostępne na polskim rynku. Jest to sprzęt wyglądający nowocześnie, wyposażony w dwa aparaty i całkiem niezłe podzespoły. Ale co więcej? Czy warto zainteresować się tym sprzętem? Zobaczcie sami!

Wideorecenzja

Obudowa i wyświetlacz

To, co już się rzuca w oczy to świetnie wykonana, solidna, smukła obudowa. W większości jest to metal, jedynie mamy kilka delikatnych wstawek z tworzywa sztucznego, które mają za zadanie poprawianie działanie anten.

Na froncie umieszczono duży wyświetlacz o przekątnej 5,9 cala i rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Wyświetlacz jest w proporcjach 18:9 (2:1) i charakteryzuje się wąskimi ramkami, co wygląda elegancko i nowocześnie.

Ekran jest czytelny, wyraźny, z całkiem nieźle nasyconymi kolorami i wystarczającą jasnością do komfortowej pracy z urządzeniem.

Skaner linii papilarnych

W smartfonie umieszczono świetny skaner linii papilarnych. Jestem zdania, że Huawei ma jedne z lepszych, o ile nie najlepsze czytniki odcisków palców. Tu w Huawei Mate 10 Lite widać to znakomicie!

Wystarczy lekko „muśnąć” skaner, a urządzenie od razu się odblokowuje. Całość trwa dosłownie ułamek sekundy, a jednocześnie dobrze chroni naszego smartfona i umieszczone w nim dane.

Aparaty

W smartfonie mamy aż cztery matryce aparatu! Na tyle jest to 16 i 2 Mpix, a na przodzie 13 i 2 Mpix. W obu przypadkach mamy umieszczone też diody doświetlające.

Jakość zdjęć jest na prawdę bardzo dobra. Za dnia możemy wykonać ładne, pełne szczegółów zdjęcia z dobrze nasyconymi kolorami, które mogą się podobać.

Za dnia jedynie wypada to nieco gorzej… Wtedy fotografie są z lekka wyprane z kolorów, z małą ilością szczegółów, dodatkowo bardzo łatwo o rozmazania.

System

W smartfonie znajdziemy system operacyjny Android w wersji 7.0 Nougat. Jest ona oczywiście wzbogacona nakładką od Huawei, która jest całkowicie zmieniona wizualnie, a jednocześnie ma sporo ciekawych funkcji.

Jest to, na przykład, tryb obsługi jedną ręką, możliwość zmiany motywów oraz kilka gestów. Nie zabrakło opcji rozpoznawania twarzy na ekranie blokady, mamy przycisk wiszący i wszystko, co przydaje się w codziennym użytkowaniu.

Warto jednocześnie powiedzieć, że smartfon działa bardzo płynnie i jakieś spowolnienia czy lagi raczej się nie zdarzają. Jest to sprzęt, z którego komfortowo korzysta się na co dzień.

Bateria

W Huawei Mate 10 Lite umieszczono akumulator o pojemności 3340 mAh. Pozwala to osiągnąć całkiem niezłe wyniki po jednym ładowaniu, które umożliwiają na bezproblemowe korzystanie ze smartfona przez jeden, czasem i dwa dni. Wszystko zależy od intensywności użytkowania.

W trybie mieszanym (po połowie Wi-Fi i transmisja danych, jasność na 50%, pełna synchronizacja) na wyświetlaczu możemy osiągnąć około 6 godzin. Czas ten może wzrosnąć do nieco ponad 7 godzin przy korzystaniu z samego Wi-Fi i nieco niższej jasności ekranu. Jedynie nieco gorzej smartfon wypada na samej transmisji danych – około 4,5-5 godzin.

Niestety w urządzeniu nie znajdziemy trybu szybkiego ładowania, przez co pełen cykl ładowania od 0 do 100% będzie trwał stosunkowo długo. Ponadto może trochę zdziwić brak USB typu C. Zdecydowano się na microUSB, co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że to dość „świeży” smartfon.

Podsumowanie

Huawei Mate 10 Lite kosztuje około 1200-1300 złotych. Jak na możliwości, jakie nam oferuje to jest to całkiem dobra cena. Mamy bowiem dobre aparaty, płynny i funkcjonalny system, ładną, solidnie wykonaną obudowę, wydajny akumulator i świetnie działający skaner linii papilarnych.

Niestety do wad można zaliczyć brak NFC, trybu szybkiego ładowania oraz starszy typ złącza do ładowania (microUSB zamiast USB typu C). Szczególnie ta pierwsza wada może dla niektórych być całkowicie dyskwalifikująca, ponieważ całkowicie przekreślona zostaje możliwość płatności smartfonem.Uważam, że Huawei Mate 10 Lite jest dobrym smartfonem, ale chyba nie dla każdego. Szczególnie, jeśli wymienione przeze mnie wady bedą dla Was kluczowe.

Z innych smartfonów w podobnej cenie warto przemyśleć Moto G5S Plus, Asusa Zenfone 3, Honora 7X lub Samsunga Galaxy A5 2017.

Dajcie znać co Wy myślicie o Huawei Mate 10 Lite. Kupilibyście go, czy wybralibyście inny smartfon? A może już korzystacie z tego smartfona i macie własne przemyślenia po jego użytkowaniu? 🙂

[buybox-widget category=”electronics” ean=”6901443199136″]

Huawei Mate 10 Lite

9.5

Ogólna ocena

9.5/10

Zalety

  • Dobre działanie
  • Świetny skaner
  • Wydany akumulator
  • Solidna obudowa
  • Niezłe aparaty

Wady

  • Brak NFC
  • microUSB