LG K10 2017 / Recenzja

LG K10 2017 to propozycja smartfona dla osób lubiących wykonywać selfie większej grupy osób lub siebie z większym zasięgiem tła za sobą. A sfotografować to można dzięki zamontowaniu w tym urządzeniu szerokokątnego aparatu frontowego. A jak w praktyce ta kamerka daje sobie radę oraz czy ten telefon ma w sobie coś jeszcze ciekawego? Wszystkiego dopowiecie się z tej recenzji! 🙂

Wideo z recenzją

Obudowa

LG K10 2017 to smarfton, którego obudowę producent zaprojektował i wykonał w pełni z tworzywa sztucznego.

Tył urządzenia to zdejmowana klapka, dzięki czemu mamy dostęp do baterii, w ten sposób producent umożliwił użytkownikowi tego telefonu wymienię baterii bez potrzeby ingerencji wykwalifikowanych do tego osób. Pod klapką dodatkowo został umieszczony slot na kartę nanoSIM oraz microSD. Na samej klapce producent zamontował NFC.

Na środku wspomnianej klapki zostało nadrukowane logo producenta. Poza tym na tyle urządzenia został umiejscowiony aparat główny, dioda doświetlająca, głośnik mono oraz klawisz zasilania.

A co znalazło się na krawędziach urządzenia? Na lewej przyciski głośności, na górnej i dolnej mikrofony, a od dołu dodatkowo umiejscowienie znalazło złącze słuchawkowe oraz microUSB.

Na przodzie LG K10 2017 znalazły miejsce: na dole logo producenta, na górze głośnik do rozmów, aparat frontowy oraz czujnik światła. Pomiędzy tymi elementami smartfona swoje miejsce znalazł 5,3 calowy wyświetlacz, który został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3. Niestety na przodzie urządzenia nie znajdziemy diody powiadomień.

Aparat

Aparat frontowy z LG K10 2017 wyposażony został w 5 megapikselową matrycę, natomiast aparat główny to już 13 megapikseli.

Kamerka do selfie w LG K10 2017 charakteryzuje bardzo ciekawym rozwiązaniem, które wprowadził producent do zwiększenia funkcjonalności tego aparatu, a mowa tu o szerokokątnej soczewce. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość wykonania zdjęć przednim aparatem z kątem widzenia do 120 stopni. Ulepszenie to przydaje się, przede wszystkim, do robienia zdjęć z większą ilością osób, czy też gdy chcemy uchwycić więcej otoczenia podczas robienia selfie.

Funkcja ta to duży atut przedniej kamerki w tym smarfonie, ale… niestety jakość wykonywanych zdjęć przy pomocy kamerki frontowej tego urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Przy bardzo dobrym oświetleniu nie raz uda się wykonać zdjęcie w miarę dobrej jakości, ale minimalnie gorsze oświetlenie powoduje, że fotografie nie są ostre oraz zawierają dość dużo szumów.

Kwestia aparatu głównego w tym urządzeniu wygląda trochę lepiej niż w przypadku kamerki do selfie, a jak konkretnie? O tym za chwile!

Jakość wykonywanych fotografii wykonywanych przy pomocy aparatu głównego w LG K10 2017 nie należy do najgorszych. Zdjęcia są dość ostre i szczegółowe oraz odzwierciedlenie kolorów w większości przypadków jest prawidłowa. Ale jak to w większości smartfonów czym mamy mniej światła podczas wykonywania zdjęć tym jakość gorsza – ta zasada również sprawdza się przy tym urządzeniu.

Aplikacja aparatu w LG K10 2017 nie jest zbyt rozbudowana. Przy aparacie głównym mamy możliwość skorzystania z funkcji HDR, a przy frontowym z upiększania twarzy.

W przypadku obu aparatów możemy wykonać zdjęcie za pomocą głosu, wypowiadając określone komendy, natomiast w przypadku aparatu frontowego znalazła się jeszcze funkcja „selfie”. Funkcja ta polega na wywołaniu wykonywania fotografii przez gesty dłoni lub gdy zostanie wykryta twarz.

Poza tymi udogodnieniami znajdziemy jeszcze możliwość szybkiego udostępnienia zdjęcia tu po jego wykonaniu poprzez wysunięcie się dymka z logo portalu społecznościowego.

Bateria

Pod klapką LG K10 2017 kryje się wymienialna bateria o pojemności 2800 mAh. Akumulator ten pozwala nam nawet na 5 godzin pracy na wyświetlaczu, przy samym korzystaniu z Wi-Fi, przy pełnej synchronizacji i jasności ekranu mniej więcej na połowie możliwej. Korzystanie na trochę z Wi-Fi trochę z transmisji danych powoduje spadek długości pracy na ekranie poniżej 4 godzin.

System, płynność, multimedia

W LG K10 znajdziemy system operacyjny Androida 7.0 Nougat. System ten pracuje w oparciu o procesor MediaTek MT6750, który jest taktowany zegarem 1,50 GHz i posiada 8 rdzeni. Za grafikę w tym urządzeniu odpowiedzialny jest ARM Mali-T860 MP2 @350 MHz. W smartfonie zostało wbudowane 16 GB pamięci oraz 2 GB pamięci RAM.

Wspomniane parametry pozwalają na w miarę płynne korzystanie z tego urządzenia o czym mogłem się przekonać podczas testów. Ponadto testując LG K10 2017 nie doświadczyłem sytuacji, żeby jakakolwiek aplikacja została zatrzymana lub system się przycinał.

Wśród aplikacji i funkcji, które znalazły się w LG K10 2017, warto zwrócić uwagę na:

 • motywy;
 • możliwość zmiany ułożenia przycisków funkcyjnych;
 • możlwość dokonania wyboru stylu ekranu głównego pomiędzy trybami: ekran główny, easyhome oraz ekran główny i szuflada z aplikacjami;
 • klawisze głośności, które mogą być wykorzystane do szybkiego uruchamiania aplikacji takich jak: Capture+ oraz kamera;
 • aplikację QuickMemo+, która się przyda do robienia notatek na telefonie;
 • dwukrotne dotknięcie ekranu, które powoduje włączenie lub wyłączenie ekranu;
 • Knock Code, czyli wzór umożliwiający odblokowanie ekranu bez potrzeby podświetlania go;
 • wyciszenie połączenia przychodzącego poprzez odwrócenie telefonu;
 • rozłączenie połączenia przy użyciu przycisku zasilania.Podsumowanie

LG K10 2017 możemy kupić aktualnie za około 650 złotych. Za tę cenę ten telefon jest godny polecenia, ponieważ działa dość płynnie, poza jakimiś małymi przycinkami, aparaty do wykonywania podstawowych zdjęć przez mniej wymagających użytkowników spokojnie się sprawdzą, a zaletą kamerki frontowej jest szerokokątność. Pochwalić również należy baterię, która osiąga niezłe wyniki. A minusem tego smartfonu na pewno jest brak skanera linii papilarnych.

Dajcie znać w komentarzach co Wy sądzicie o LG K10 2017!

Aktualna cena LG K10 2017:
[buybox-widget category=”electronics” ean=”8806087019070″]

LG K10 2017

7.7

BUDOWA

7.5/10

WYŚWIETLACZ

7.7/10

PŁYNNOŚĆ DZIAŁANIA

8.0/10

BATERIA

8.0/10

FUNKCJONALNOŚĆ

7.4/10

Zalety

 • szerokokątny aparat frontowy
 • NFC
 • wymienny akumlator
 • dobry czas pracy na ekranie

Wady

 • słaba jakość zdjęć aparatem frntowym
 • brak skanera linii papilarnych
 • brak diody powiadomień
 • brak dual SIM