Recenzja urządzeń Melink z Biedronki: kamerka, gniazdko, listwa, taśma LED i żarówka (oferta od 5.11.2020)

Od 5 listopada 2020 w ofercie sklepów Biedronka dostępne będą nowe urządzenia pozwalające zbudować namiastkę inteligentnego domu. W tym wpisie podsumowuję testy wszystkich tych sprzętów, czyli żarówki, taśmy LED, listwy zasilającej, kamerki oraz gniazdka firmy Melink.

Gniazdko Melink

Jest to urządzenie o stosunkowo małych rozmiarach, a sporych możliwościach. Za 49 złotych dostajemy możliwość zdalnego sterowania z każdego miejsca na ziemi. Nie jest wymagane połączenie z tą samą siecią Wi-Fi, możemy skorzystać z dowolnego innego połączenia.

Świetnym dopełnieniem jest możliwość monitorowania zużycia energii. Dzięki temu sprawdzimy ile prądu używają podłączone do gniazdka sprzęty. Są także spore opcje automatyzacji, tworzenia harmonogramów i połączeń z innymi sprzętami. Niewątpliwie to bardzo ciekawy sprzęt w rozsądnej cenie!

Listwa zasilająca Melink

Do dyspozycji za niecałe 150 złotych otrzymujemy trzy samodzielne gniazda. Każdym z nich możemy sterować z osobna. Do tego mamy jeszcze cztery pełnowymiarowe złącza USB, którymi też możemy sterować. Szkoda jedynie, że wszystkimi na raz, a nie każdym z osobna.

Listwa jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa, mamy wbudowany jeden klawisz do włączania i wyłączania. Stanowczo więcej opcji zyskujemy jednak po połączeniu z aplikacją. Tak jak w gniazdku, są różne tryby automatyzacji i harmonogramy. Całość dopełnia 1,5-metrowy przewód zasilający.

Pełna recenzja gniazdka i listwy Melink na oiot.pl

Żarówka Melink

Sposobów na uinteligentnienie oświetlenia w mieszkaniu jest sporo. Jednym z najprostszych jest wymiana żarówki na taką, która ma wbudowany moduł Wi-Fi. Jednym z takich urządzeń jest żarówka Melink.

Znajdziemy w niej zestaw diod, które pozwalają świecić w różnych zakresach. Ze świateł białych mamy płynną regulację od ciepłej do zimnej barwy. Z kolorów – mamy całą paletę RGB. W każdym przypadku jest też regulacja jasności, a to wszystko z aplikacji! Dodatkowymi opcjami są predefiniowane sceny oraz opcje automatyzacji. Za 49 złotych to bardzo ciekawa propozycja.

Taśma LED Melink

Funkcjonalność względem żarówki jest niemal taka sama. Wszystkie opcje regulacji są, sceny są, barwy białe i kolorowe także. Do tego mamy tryb oświetlenia w rytm muzyki, do tego jest wykorzystywany mikrofon smartfona. Różnica jest jedna – całość jest nawinięta na szpulę i ma aż 5 metrów dłogości.

Listwa LED Melink jest od spodu wyposażona w taśmę 3M. Dzięki niej przykleimy ją w dosłownie każde miejsce. Całość możemy dowolnie skracać w miejscach do tego przeznaczonych. Jest także opcja ręcznego włączenia za pomocą klawisza – wtedy włączy się ostatnio ustawiony tryb. Całość kosztuje niecałe 150 złotych.

Kamerka Melink

Do domowego monitoringu może być to ciekawa propozycja. Kamerka Melink nagrywa, udostępnia podgląd na żywo i monitoruje o wykryciu ruchu. Dzięki temu możemy też skorzystać z opcji automatyzacji i zaplanowania działania w konkretnych dniach i godzinach.

Ważnym elementem jest obrotowa głowica, dzięki której możemy rejestrować obraz z każdego miejsca i w każdej perspektywie. Do tego są diody podczerwieni i możliwość zamontowania przy suficie. Cena? 169 złotych. Mogłoby być taniej, w niższej cenie, z podobnymi możliwościami znajdziemy chociażby kamerkę TP-Link Tapo C200.

Pełna recenzja kamerki Melink na oiot.pl

Urządzenia Melink

9

Ogólna ocena

9.0/10