Motorola Moto E5 Plus – test smartfona, który ma świetny stosunek jakości do ceny ??

Motorola Moto E5 Plus to dobrze wyglądający smartfon z bardzo wydajną baterią, ale czy ten telefon jest wart naszej uwagi? Czy warto rozważyć to urządzenie przy wybieraniu nowego smartfonu? Tego oraz wiele więcej o tym urządzeniu dowiesz się z recenzji! 

Obudowa

Motorola Moto E5 Plus została wykonana z tworzywa sztucznego, które na pleckach urządzenia wygląda jak szkło. Jednak szkło znalazło się tylko na przodzie smartfonu. Obudowa została wykonana tak, że nic nie skrzypi i nie trzeszczy a wszystkie elementy obudowy zostały spasowane całkiem dobrze.

Motorola Moto E5 Plus / fot. Kapsologicznie.pl

Na tyle urządzenia znalazł się aparat główny, który na pierwszy rzut oka wygląda jak by miał dwie matryce. Poza aparatem znalazła się dioda doświetlająca LED oraz skaner linii papilarnych, który jednocześnie jest logiem producenta.

Na górnej krawędzi ulokowane zostało złącze słuchawkowe oraz mikrofon, zaś na dolnej złącze microUSB oraz drugi mikrofon. Na lewym boku Motoroli Moto E5 Plus znalazła się tacka na dwie karty nanoSIM oraz jedną microSD.

Na przodzie smartfonu został umieszczony wyświetlacz o przekątnej 6 cali, który jest o rozdzielczości HD+ Max Vision. Ekran ten jest wykonany w proporcjach 18:9 i charakteryzuje się przyzwoitymi kolorami, dobrymi kątami widzenia, a także zadowalającymi poziomami jasności. Pod wyświetlaczem umieszczone zostało logo producenta, a nad kamerka do selfie, podstawowe czujniki, dioda doświetlająca LED oraz głośnik do rozmów, który jednocześnie jest głośnikiem multimedialnym. Przyciski funkcyjne znajdziemy dopiero po podświetleniu ekranu, ponieważ są one na nim wyświetlane.

Motorola Moto E5 Plus / fot. Kapsologicznie.pl

 

Aparat

Aparat główny w tym smartfonie, tak jak wcześniej wspominałem, na pierwszy rzut oka wygląda jak by miał dwie soczewki aparatu, jednak tak nie jest. W prawym kółeczku tylko znalazła się matryca aparatu – ma ona 12 megapikseli i przysłonę f/2.0. W lewym oczku zaś znajdziemy laserowy autofocus z detekcją fazy PDAF. Na przodzie urządzenia znalazła się zaś 5 megapikselowa kamerka do selfie.

Motorola Moto E5 Plus / fot. Kapsologicznie.pl

Zdjęcia wykonywane głównym aparatem są zazwyczaj ładne z realistycznymi kolorami, ale nie do końca są szczegółowe. Po przybliżeniu zdjęcia zobaczymy, że krawędzie są lekko poszarpane. Całkiem dobrze radzi sobie ten aparata z wyostrzaniem małych elementów. Jakość wykonywanych zdjęć spada gdy będziemy je robić w coraz gorszych warunkach oświetleniowych.Jeżeli natomiast przyjrzymy się zdjęciom wykonanym przy użyciu kamerki do selfie stwierdzimy, że nie jest za dobrze. Zdjęcia wychodzą średnio ostre i mało szczegółowe ale do codziennego używania przeciętnemu użytkownikowi taki aparat powinien wystarczyć.

W aplikacji aparatu Motoroli Moto E5 Plus znalazło się kilka ciekawych funkcji takich jak tryb profesjonalny, panorama czy zwolnione tempo. W trybie profesjonalnym mamy możliwość dostosowania ostrości, wartości ekspozycji, balansu bieli, czułości ISO czy czasu naświetlania. Dla aparatu przedniego nie jest dostępna panorama, ale za to mamy upiększanie twarzy.

 Czytnik linii papilarnych

Skaner linii papilarnych w Motoroli Moto E5 Plus nie ma większego problemu z rozpoznaniem odcisku palca, jednak na odblokowanie urządzenia musimy poczekać klika chwil. Warto dodać, że skaner ten jest cały czas aktywny, więc nie musimy podświetlać ekrany aby odblokować naszego smartfona.

W ustawieniach skanera można znaleźć informację, że możemy wykorzystać odciski placów do uzyskiwania dostępu do aplikacji. Jednak nie chodzi tutaj o odblokowywanie aplikacji, które sobie wybierzemy lecz jedynie o możliwość wykorzystania tej opcji w aplikacjach które same w sobie mają funkcję logowania za pomocą czytnika linii papilarnych.

Spis treści:

  1. Obudowa, aparat, skaner linii papilarnych
  2. Bateria, system, płynność, multimedia, podsumowanie

>>>Następna strona<<<

Motorola Moto E5 Plus

8.7

Ogólna ocena

8.7/10

Zalety

  • bardzo dobry czas pracy na baterii
  • szybkie ładowanie
  • działanie skanera linii papilarnych
  • dual SIM (niehybrydowy)

Wady

  • brak NFC
  • przycinający się system