Huawei P10 / Recenzja

Huawei P10 to całkiem fajny flagowiec w smukłej obudowie, który daje nam wiele możliwości. A jakich i jak sprawują się one w codziennym użytkowaniu? Wszystkiego dowiecie się z tej recenzji!

Wideo z recenzją

Obudowa

Krawędzie oraz tył Huawei P10 zostały wykonane z metalu, na tyle znalazła się również wstawka ze szkła. Obudowa tego smartfonu została wykonana bardzo dobrze – nic nie skrzypi. Również należy pochwalić wykonanie obudowy pod względem dopasowania do dłoni, ponieważ telefon leży w niej bardzo dobrze.

Na przodzie urządzenia znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 5,1 cala o rozdzielczości Full HD. Poza ekranem na przodzie znalazł się skaner linii papilarnych, głośnik do rozmów, kamerka do selfie oraz podstawowe czujniki. Wszystko to zostało pokryte szkłem Corning Gorilla Glass 5. Warto zaznaczyć, że szkło to bardzo zbiera odciski palców.

Po odwróceniu P10 o 180 stopni ujrzymy jego tył a na nim logo producenta oraz w górnej części wstawkę ze szkła w której znalazły się dwie soczewki aparatu głównego, dwutonową diodę LED oraz laserowy autofocus.

Na dolnej krawędzi zaś znajdziemy złącze słuchawkowe, złącze USB typu C oraz głośnik multimedialny.

Na lewym boku producent umieścił tackę na dwie karty nano SIM lub na jedną kartę nano SIM i jedną microSD. Na przeciwległej krawędzi zaś znalazły się przyciski głośności oraz przycisk zasilania.

Aparat

W Huawei P10 został zamontowany aparat główny o dwóch soczewkach. Jedna soczewka ma 20 Mpix i monochromatyczna, natomiast druga odpowiedzialna jest za kolory i ma 12 Mpix. Aparat ten został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu oraz dwukrotny zoom hybrydowy (zoom ten nie działa jednak przy ustawieniu rozdzielczości na 20 Mpix). W gorszych warunkach oświetleniowych przy wykonywaniu zdjęć może być pomocny flash dwutonowy.

Jakość zdjęć wykonywanych tym aparatem jest na bardzo wysokim poziomie. Fotografie są szczegółowe z dużą ilością małych elementów, kolory na zdjęciach są realistyczne. Aparat nie ma problemu z wyostrzeniem małych obiektów.

Jeżeli chodzi o nagrywanie filmów aparatem głównym to pozwala on na tworzenie filmów w rozdzielczości 4K.

Aparat przedni w tym smartfonie posiada soczewkę o rozdzielczości 8 Mpix. Aparat ten wykonuje zdjęcia w jakości podobnej do aparatu głównego, lecz kolory na fotografiach są minimalnie zimniejsze, mniej nasycone.

Aplikacja aparatu w Huawei P10 został wyposażona bardzo dobrze. Mamy dostępny tryb profesjonalny, który jest uruchamiany w szybki sposób, ponieważ już z głównego widoku aplikacji. Poza tym trybem mamy szybki dostęp do trybu małej przysłony, trybu portretowego czy trybu ruchome zdjęcie. Tuż po wejściu w listę trybów ukaże nam się długa lista z której możemy wybrać coś co nas interesuje w danym momencie.


Czytnik linii papilarnych

Skaner linii papilarnych w Huawei P10 działa niemal perfekcyjnie, odblokowuje urządzenie praktycznie od razu po przyłożeniu odpowiedniego palca do czytnika. Skaner ten rozpoznaje bez problemu odcisk palca, ale tylko wtedy gdy czytnik jest czysty, bo w przypadku kiedy się trochę upalcuje, a przód tego smartfonu jest bardzo podatny na palcowanie, to odblokowanie urządzenia w ten sposób graniczy z cudem, a w większości przypadków jest nie możliwe.

Dodatkową funkcją skanera linii papilarnych jest używanie odcisku palca jako sposobu zabezpieczenia dostępu do blokowanych aplikacji.

Czytnik linii papilarnych w Huawei P10 służyć może również jako klawisz nawigacyjny.

Bateria

W Huawei P10 zamontowana została bateria o pojemności 3200 mAh, która pozwala na około 4,5 godziy pracy ekranie po jednym cyklu ładowania przy korzystaniu na zmianę w WiFi oraz transmisji danych a jasność ekranu standardowo na połowie maksymalnej jasności. Korzystając z samego WiFi jesteśmy w stanie osiągnąć wyniki na poziomie około 5-5,5 godziny na ekranie.

Warto wspomnieć, że telefon został wyposażony w moduł szybkiego ładowania, a ładowarkę która to umożliwia producent dołącza w zestawie.

System, płynność, multimedia

W Huawei P10 został zastosowany ośmiordzeniowy procesor Kirin 960, cztery rdzenie są taktowane zegarem 2,4 GHz a cztery kolejne 1,8 GHz. W urządzeniu znajdziemy 4GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej, którą możemy rozbudować za pomocą karty SD o 256 GB.

Smartfon ten działa w oparciu o system operacyjny Android 7.0 Nougat wraz z nakładką producenta – EMUI 5.1. System w tym urządzeniu działa bardzo płynnie dzięki czemu korzystanie z tego smartfonu to sama przyjemność.

Wśród aplikacji i funkcji, które znajdziemy w Huawei P10, warto zwrócić uwagę na:

 • możliwość wyboru stylu ekranu głównego – możemy mieć aplikacje porozrzucane po pulpitach, bądź też wszystkie aplikacje wrzucone do jednego miejsca czyli szuflady;
 • wybór klawiszy nawigacyjnych. Dwie możliwości: pojedynczy klawisz nawigacyjny czyli skaner linii papilarnych zastępuje nam wszystkie klawisze, druga opcja to tradycyjny pasek nawigacyjny, który jest umieszczony na dole ekranu;
 • obsługę smartfonu jedną ręką. Funkcja ta daje nam możliwość zmniejszenia ekranu do trybu miniaturowego, jak również możemy zmniejszyć samą klawiaturę i umieścić ją przy krawędzi lewej lub prawej podobnie jak miniaturowy ekran;
 • sterowanie ruchem, które dają nam trzy możliwości: wyciszenie dźwięków i wibracji połączeń przychodzących, alarmów oraz minutnika poprzez odwrócenie smartfonu ekranem do dołu; ściszenie wcześniej wspomnianych dźwięków i wibracji poprzez podniesienie telefonu; poprzez przyłożenie telefonu do ucha możemy odebrać połączenie, wykonać połączenie, przełączyć się na głośnik lub zestaw słuchawkowy Bluetooth;
 • gesty knykciem. Za pomocą nich możemy wykonać inteligentne zdjęcie ekranu poprzez dwukrotne stuknięcie knykciem w ekran lub jeżeli chcemy tylko konkretny obszar ekranu to możemy go obrysować.Gesty te dają nam możliwość uruchamiania konkretnych aplikacji poprzez dwukrotne stuknięcie knykciem w ekran i narysowanie odpowiedniej litery; ostatnią funkcjonalnością jaką dają nam te gesty jest podzielenie ekranu na dwie części poprzez stuknięcie i przeciągnięcie knykciem po ekranie;
 • przycisk wiszący, który daje nam szybki dostęp do funkcji takich jak: wstecz, ekran główny, ostatnie zadania, blokada ekranu oraz optymalizacja jednym kliknięciem;
 • aplikację bliźniaczą przy zastosowaniu której mamy możliwość korzystania z dwóch kont w jednej aplikacji w tym samym czasie;
 • użytkowników, czyli funkcję która pozwala stworzyć konta wielu użytkowników smartfonu jak również konto gościa. Jest również opcja stworzenia przestrzeni prywatnej;
 • aplikację Motywy przy pomocy której możemy dostosować wygląd systemu do naszych preferencji;
 • blokowanie aplikacji. Korzystając z tej opcji możemy zablokować dostęp do wybranych przez nas aplikacji na wypadek dostępu do danych wrażliwych przez niepowołane osoby.


Podsumowanie

Huawei P10 to flagowiec z dużą ilością zalet, jak również z pojedynczymi wadami, który możemy aktualnie kupić za około 2200 złotych.

Zaletą tego urządzenia jest przede wszystkim płynnie działający system z ciekawymi dodatkami. W urządzeniu znalazł się świetnie działający skaner linii papilarnych (z jedną wadą). Warto również dodać, że aparaty w tym smartfonie są godne polecenia, jak również odbudowa, która jest smukła, dobrze wykonana i perfekcyjnie dzięki temu telefon leży w dłoni.

Podstawową wadą jaką ma ten telefon jest mega palcujący się przód urządzenia, jest to dość zaskakujące ze względu, że jest to flagowy smarfon Huaweia. Wada ta przyczynia się również do tego, że skaner linii papilarnych nie chce odczytywać odcisku palca gdy przód naszego smartfonu nadmiernie się upalcuje. Za wadę można również wziąć brak możliwości użycia zoomu hybrydowego przy ustawieniu rozdzielczości fotografii na 20 megapikseli.

A co Wy myślicie o Huawei P10? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

[buybox-widget category=”electronics” ean=”6901443161003″]

Huawei P10

9.7

BUDOWA

9.5/10

WYŚWIETLACZ

9.7/10

PŁYNNOŚĆ DZIAŁANIA

9.8/10

BATERIA

9.8/10

FUNKCJONALNOŚĆ

9.8/10

Zalety

 • płynny system
 • dość dobry czas pracy na ekranie
 • smukła odbudowa
 • świetny aparat
 • dual SIM

Wady

 • palcujący się przód telefonu