Asus Zenfone 3 – recenzja

Asus Zenfone 3 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i mimu kilku wad uważam go za ciekawą propozycję dla osób szukających smartfona do 2000 złotych. A co najbardziej mi się spodobało i jakie były, według mnie, największe wady tego urządzenia? Wszystkiego dowiecie się w recenzji. 

Wideo z recenzją

Wpis, który tu czytacie jest jedynie uzupełnieniem (głównie za pomocą fotografii) recenzji w formie wideo. Myślę, że tam jest najlepiej wszystko pokazane niż za pomocą suchego tekstu, a dodatkowe opisywanie tego samego to podwójna robota – można ten czas wykorzystać na tworzenie kolejnych filmów ;-). Miłego oglądania!


Zdjęcia urządzenia

Muszę przyznać, że Asus Zenfone 3 prezentuje się rewelacyjnie! Świetnie wykonana, smukła obudowa jak najbardziej zachęca do korzystania z tego smartfona ;). Charakterystyczne jest wyraźne wybrzuszenie soczewki aparatu, obok znajdziemy laserowy autofokus, aż trzy diody, a pod – skaner linii papilarnych. Warto dodać, że na dole urządzenia znalazło się złącze USB typu C.


Fotografie wykonane za pomocą Zenfone 3

Aparat w Zenfone 3 wykonuje dobre fotografie, ale tylko w dziennym świetle. W ciemniejszej scenerii pojawia się sporo szumów, a czasem wręcz z cudem graniczy wykonanie zdjęcia, które by się nie rozmazały. Jest to też spowodowane laserowym autofokusem – o ile w dobrym świetle jesteśmy w stanie wyostrzyć wszystko perfekcyjnie, nawet bardzo drobne elementy, to w ciemności czy mgle laser nie ma oparcia, przez co zdjęcie nie jest ostre.

Świetna jest natomiast aplikacja wyposażona w mnóstwo dodatków oraz, przede wszystkim, rozbudowany tryb ręczny.


System, działanie i bateria

W Zenfone 3 znajdziemy Androida 6.0 Marshmallow z nakładką od Asusa. Dodaje ona kilka programów, funkcji i opcji, takie jak:

  • motywy
  • tryb obsługi jedną ręką
  • gesty wybudzania
  • gesty ruchowe
  • aplikacje do montowania filmów i korekcji zdjęć
  • program do zarządzania ustawieniami audio
  • aplikacja do mierzenia przy pomocy lasera

Zostały również dodane funkcje do skanera odcisków palców – możemy za pomocą niego zarządzać przychodzącymi połączeniami, włączać aparat, czy wykonywać fotografie.

System działa płynnie, lecz jakieś pojedyncze spowolnienia czy zamykania się aplikacji owszem się zdarzały. Nie są one jednak za częste i raczej nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu. W grach smartfon radzi sobie również bardzo dobrze, jedynie przy dłuższej rozgrywce obudowa się trochę nagrzewa.
A ile można korzystać ze smartfona po jednym ładowaniu akumulatora? Spokojnie jesteśmy w stanie „wyciągnąć” 4 godziny na wyświetlaczu przy cały czas włączonym internecie (mniej więcej pół na pół WI-FI i transmisja danych) oraz automatycznej jasności. Maksymalnie udało mi się osiągnąć wynik na poziomie 5,5 godziny, ale to już przy samym WI-FI.

Słowem podsumowania – warto dodać, że smartfon kosztuje aktualnie około 1600 złotych. Jest to bardzo dobra cena za to urządzenie i z czystym sercem mogę Wam polecić Zenfone 3!  A co Wy myślicie o tym urządzeniu? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

[buybox-widget category=”electronics” ean=”4712900548655″]