Pierwsze dni z Sony Xperia Z3 i moje wrażenia z użytkowania

Sony Xperia Z3 od kilku dobrych dni gości w moim domu. Co do tej pory myślę o tym smartfonie? Zapraszam do lektury.

Pierwsze co to warto powiedzieć co nie co o tych „plackach”. Tak jak myślałem, jest fatalnie. Nie dość, że urządzenie było bardzo mocno porysowane jak do mnie przyjechało, to tafla szkła na tyle smartfona bardzo łatwo zbiera odciski palców, co nie wygląda ani trochę estetycznie. Moja sugestia dla osób, które chcą kupić urządzenia z serii Xperia Z jest taka, że bez etui, lub chociaż folii, będzie bardzo ciężko utrzymać to urządzenie w dobrym stanie.

DSC08791

W kwestii samego smartfona jest rewelacyjnie i źle jednocześnie. Na pochwałę na pewno zasługuje bardzo jasny ekran, który wyświetla bardzo ładne kolory. Fajne jest również to, że mamy sporo ciekawych funkcji w systemie, takie jak małe okienka z podstawowymi aplikacjami, czy rozbudowana aplikacja aparatu. Warto dodać również, że smartfon działa bardzo płynnie bez jakichkolwiek najmniejszych spowolnień. Wadą jest jednak to, że aparat robi dość przeciętne zdjęcia, zwłaszcza jeśli chcemy sfotografować mniejsze elementy. Dla porównania zrobiłem takie samo zdjęcie – ziarenka kawy – przy użyciu 20,7-megapikselowego aparatu w Xperii Z3 oraz za pomocą Samsunga Galaxy A3 i jego zaledwie 8-megapikselowej matrycy. Zrobiłem po 3 zdjęcia z mniej więcej tej samej odlegości, wybrałem najlepsze. Zdjęcie wykonane Z3 znajdziecie od góry, a zrobione Samsungiem na dole.

Z3
A3

Jak możecie zauważyć zdjęcie wykonane Samsungiem Galaxy A3 charakteryzuje się tym, że jest o wiele ostrzejsze, dodatkowo w moim odczuciu barwy są znacznie lepsze. Kolejną wadą jest grzanie się „plecków” urządzenia. Jest to raczej już normalne, że Snapdragony się grzeją, ale czasami to ciepło jest bardzo nieprzyjemne.

Z tego co mi wiadomo Sony Xperia Z3 otrzymała już aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. U mnie neistety wyświetla sie nadal komunukat, że takiej aktualizacji nie ma, więc cały czas mam KitKata. Jeśli macie pomysł jak to zmienić proszę o komentarz. Napiszcie również jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie tego smartfona. Poniżej umieszczam oczywiście film z pierwszymi wrażeniami.