Co myślę o głośniku Panasonic SC-ALL3? Zapraszam do jego recenzji

W ostatnich tygodniach dość często słuchałem muzyki przy użyciu głośnika Panasonic SC-ALL3. Co o nim myślę? Czy urządzenie wystarcza do domowego użytku oraz czy można z nim przeprowadzić jakąś imprezę? Wszystkiego dowiecie się w tej recenzji.

BUDOWA

Panasonic SC-ALL3 jest wykonany ze świetnych jakościowo materiałów. Większość, co prawda, wykonana jest z tworzywa sztucznego, ale jest on spasowany idealnie, nie zbiera niemal żadnych odcisków palców ani rys. Tylko na przodzie znajdziemy kratkę osłaniającą głośnik, która jest wykonana z innego materiału, a mianowicie metalu. Pod nią, po włączeniu, widoczne są cztery diody LED: pierwsza informująca o włączeniu głośnika, druga oznaczająca aktywne połączenie z internetem oraz trzecia mówiąca o tym, że możemy przesyłać muzykę kablowo. Całość, moim zdaniem, prezentuje się naprawdę elegancko i sprawia wrażenie, że jest to bardzo dobry sprzęt.

Od góry znajdziemy kilka przycisków dotykowych. Od prawej są to: klawisz zasilania, dwa przyciski do zmieniania głośności muzyki oraz klawisze do zmiany źródła odtwarzanych dźwięków (po sieci lub kablowo przy użyciu przewodu mini jack – mini jack).

 

Na tyle znajdziemy standardowe złącze mini jack do podłączenia kablowo na przykład telefonu lub tabletu. Oprócz tego umieszczono tam gniazdo WLAN. Dzięki temu jesteśmy w stanie transmitować muzykę po sieci nawet wtedy, gdy nie mamy możliwości podłączenia głośnika do routera przez WI-FI.

OBSŁUGA GŁOŚNIKA

Aplikacja do obsługi Panasonica SC-ALL3 pozwala oczywiście na odtwarzanie muzyki. Jest to możliwe po wcześniejszym skonfigurowaniu głośnika, co jest banalnie proste. Wystarczy załączyć go, a utworzy on automatycznie sieć WI-FI, do której należy się połączyć, a następnie podać hasło do naszego routera. Jest również prostszy sposób – podłączenie głośnika przy użyciu kabla WLAN.

Oprócz tego, że możemy odtwarzać muzykę bezpośrednio z pamięci naszego telefonu, to możemy transmitować ją również przez kilka aplikacji sieciowych. Mnie bardzo przypadła do gustu aplikacja Spotify. Dzięki funkcji, która jest nazwana Spotify Connect, jesteśmy w stanie przesyłać muzykę po sieci WI-FI lub kablowo. Niestety, żebyśmy mieli taką możliwość, musimy mieć wykupioną subskrypcję premium. Bardzo fajną funkcją jest to, że możemy włączyć głośnik bez potrzeby podchodzenia do niego. Wystarczy tylko, że uruchomimy muzykę, a głośnik automatycznie się włączy. Fajne jest również to, że jest możliwe sterowanie głośnością odtwarzanych dźwięków przy pomocy naszego smartfona. Szkoda jedynie, że nie możemy przełączać muzyki z poziomu głośnika, do sterowania kolejnością odtwarzanych piosenek musimy decydować z poziomu smartfona lub tabletu.

Muzykę możemy transmitować po sieci, lecz co jeśli nie mamy w pobliżu żadnego routera? Wystarczy dwustronny kabel mini jack 3,5 mm, dzięki któremu możemy odtwarzać muzykę na przykład ze smartfona, tabletu, odtwarzacza MP3, laptopa czy telewizora. Do pełnego szczęścia brakuje mi jedynie czasem wbudowanego akumulatora oraz możliwości sterowania muzyką na przykład przy użyciu pilota bez konieczności ciągłego używania smartfona. Fajna byłaby również możliwość wyłączenia głośnika bez konieczności podchodzenia do niego, na przykład przy użyciu jakiegoś pilota lub smartfona.

DŹWIĘKI

Muszę przyznać, że dźwięki wydobywające się z głośnika Panasonic SC-All3 są wręcz idealne. Tego nie da się zbytnio opisać słowami, więc już teraz zachęcam Was do obejrzenia, a właściwie wysłuchania, ostatnich kilku minut recenzji, która oczywiście znajdzie się na końcu tekstu. Ogólnie od siebie mogę dodać, że głośność jest naprawdę wysoka i bez problemu możemy przeprowadzić kilkuosobową imprezę, a muzykę odtwarzać tylko i wyłącznie z naszego głośnika. Nie mam totalnie nic do zarzucenia w kwestii jakości dźwięku Panasonica SC-ALL3, dźwięk jest czysty na każdym poziomie głośności, która jest również bardzo wysoka.

PODSUMOWANIE

Panasonic SC-ALL3 to naprawdę świetny głośnik. Może on nam zapewnić bardzo dobre doznania słuchowe. Bez problemu możemy słuchać muzyki zarówno po sieci, jak i kablowo z niemal każdego urządzenia w naszym domu. Co do ceny, czyli około 1000zł, mam pewne zastrzeżenia. Według mnie głośnik powinien kosztować maksymalnie 700zł. Jedyne minusy, jakie znalazłam w głośniku to tak naprawdę chyba tylko brak możliwości zdalnego wyłączania głośnika oraz w niektórych momentach brak wbudowanego akumulatora. Oprócz tych dwóch drobiazgów mogę powiedzieć, że głośnik Panasonic SC-ALL3 jest bardzo dobrym sprzętem i mogę go Wam polecić.

Poniżej oczywiście znajdziecie film z recenzją. Dajcie znać, co Wy sądzicie o takim głośniku.

Panasonic SC-ALL3

+/-1000 zł
8.5

Obudowa

9.0/10

Dźwięk

10.0/10

Obsługa

8.5/10

Funkcjonalność

9.0/10

Cena

6.0/10

Zalety

  • Jakość wykonania
  • Głośność muzyki
  • Czystość muzyki
  • Możliwość sterowania smartfonem
  • Kilka współpracujących aplikacji

Wady

  • Brak akumulatora
  • Brak możliwości zdalnego wyłączenia
  • Wygórowana cena