Słuchawki SMS Audio biosport / recenzja

W ostatnim czasie miałem w swoim domu słuchawki SMS Audio biosport. Czy przekonały mnie do prowadzenia aktywnego trybu życia? Jak grają? Czy kupiłbym je? Wszystkiego dowiecie się w tej recenzji.

Słuchawki SMS Audio biosport są bardzo dobrze wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Końcówki wykonane są z gumy, która bardzo pewnie trzyma się w uchu. Podczas testów kilkukrotnie biegałem z tymi słuchawkami i ani razu nie miałem sytuacji, żeby któraś z nich wypadła mi z ucha, więc za to spory plus. Niestety po kilkunastominutowym słuchaniu muzyki możemy poczuć pewien dyskomfort, ponieważ słuchawki mocno naciskają na środek ucha, więc w moim wypadku dłuższe odtwarzanie muzyki przez te słuchawki kończyło się lekkim bólem ucha.

Kabel w SMS Audio biosport jest rewelacyjny. Dzięki płaskiej budowie nie musimy się raczej martwić, że słuchawki się zaplątają po wrzuceniu do plecaka czy torby. Na przewodzie od prawej słuchawki umieszczono pilot, na którym umieszczono przełącznik włączania trybu umożliwiającego mierzenie pulsu z wyświetlaniem wyniku na ekranie naszego smartfona. Czujnik tętna umieszczony jest w obudowie prawej słuchawki.

W pilocie znajdziemy jeszcze klawisz do odbierania połączeń i jednocześnie sterowania muzyką. Jedno kliknięcie zatrzymuje lub wznawia utwór, podwójne przełącza utwór na kolejny. Oczywiście znalazło się też miejsce na mikrofon, który umożliwia wykonywanie rozmów bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Jedyne, czego mi brakuje to klawiszy do regulacji głośności.

Aby rozpocząć mierzenie pulsu musimy zainstalować na naszego smartfona aplikacje Runkeeper oraz przełączyć suwak na pilocie w stronę serca/kropki. Po połączeniu słuchawek i rozpoczęciu treningu na wyświetlaczu otrzymamy informacje na temat szybkości bicia  naszego serca.

Wykonanie pomiaru jest możliwe prawie za każdym razem. Jest jednak warunek, że słuchawki muszą współpracować z naszym smartfonem. W moim przypadku z jednym testowanym przeze mnie smartfonem w słuchawkach nie wykrywało pulsometru. Jednak to był jeden przypadek na 5 sprawdzanych urządzeń.

Czy pomiar pulsu jest wiarygodny? Bardzo ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Jednego razu uruchomiłem test na właśnie tych słuchawkach, Motoroli Moto 360 oraz Samsungu Galaxy S6 edge. W każdym urządzeniu wynik wyszedł inny. Co prawda różnice nie były zbyt duże, ale nie zmienia to faktu, że jednak były. Nie wiem więc, które urządzenie jest najbliżej prawdy.

Co do jakości muzyki nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest ona bardzo czysta, jedynie czasem jakby brakuje trochę basu. Dodatkowo gdy biegniemy to czasami głośność odtwarzanej muzyki nie jest na tyle duża żeby komfortowo słyszeć każdy dźwięk.

Ogólnie mówiąc słuchawki SMS Audio biosport uważam za przydatne, ale nie idealne. Do biegania będą rewelacyjne – odtwarzana muzyka jest dobrej jakości, a dodatkowo mamy wbudowany pulsometr i, co ważne, nie wypadają one nawet podczas bardziej gwałtownych ruchów. Jedynie co mogę złego powiedzieć to niestety to, że po około 40 minutach zaczynamy mocno odczuwać obecność słuchawek w uszach, przez co słuchanie muzyki nie jest już tak komfortowe.

Ja jednak byłbym skłonny polecić te słuchawki. Co prawda nie biegam zbyt często, właściwie tylko podczas testów kilka razy mi się zdarzyło, ale jednak osoby częściej uprawiających ten sport myślę, za będą zadowolone.

Dajcie znać co Wy sądzicie o SMS Audio biosport. Poniżej umieszczam standardowo film z recenzją tych słuchawek.

SMS Audio biosport

+/-250 złotych
0

Zalety

  • Wbudowany pulsometr
  • Mikrofon
  • Nieplączący się przewód
  • Nie wypadają z uszu

Wady

  • Brak klawiszy głośności
  • Słabe basy