Archos Gamepad 2 trafił do mnie na testy, co chcecie wiedzieć?

I stało się, otrzymałem pierwsze urządzenie, które mogę opisać na swoim prywatnym blogu. Jest to Archos Gamepad 2, czyli hybryda konsoli do gier oraz tabletu z Androidem. Zaczynam więc przygodę z tym jakże ciekawym urządzeniem, a jednocześnie czekam na Wasze pytania.


Archos Gamepad 2 został zapakowany w zwyczajne, prostopadłościenne pudełko. Od przodu znajdziemy jedynie nazwę urządzenia, poglądowe zdjęcie, oraz podstawowe informacje. Na tyle widoczne są kolejne, skrócone informacje, a po bokach nadrukowano pełną specyfikację tabletu. Oprócz oczywiście samego urządzenia, do zestawu dołączono ładowarkę sieciową z dwoma przejściówkami oraz standardowy pliczek dokumentów.

Pokrótce mówiąc, Archos Gamepad 2 został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, który otrzymał wsparcie ze strony układu graficznego Mali 400 MP4 oraz 2-gigabajtowej pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy kart MicroSD o maksymalnie dodatkowe 64 GB. Nie zapomniano oczywiście o modułach, takich jak WI-FI czy Bluetooth 4.0, zabrakło natomiast modułu GPS. Całość specyfikacji dopełnia akumulator o pojemności 5000 mAh oraz system operacyjny Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

Oczywiście pierwsze co wyróżnia Archosa Gamepad 2 od standardowych tabletów to przyciski umiejscowione po bokach 7-calowego wyświetlacza oraz na krawędziach górnego boku obudowy. Oprócz nich na froncie znajdziemy kamerkę do wideorozmów czy slefie, a także dwa głośniki niemal na samym dole. Na górnej krawędzi, oprócz wspomnianych przycisków ułatwiających granie w gry, znajdziemy klawisze zasilania oraz głośności, a także złącze słuchawkowe, port micro USB oraz mini HDMI. Na dolnej krawędzi swoje miejsce znalazł slot na karty pamięci. Tył w większości został wykonany z chropowatego, lecz miłego w dotyku tworzywa sztucznego, natomiast resztę wypełnia błyszczące tworzywo, które bardzo łatwo „łapie” odciski palców, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Tak więc ja zabieram się za testowanie możliwości Archosa Gamepad 2 (szczególnie gry 😉 ), a przy okazji czekam na Wasze pytania. Poniżej oczywiście znajdziecie film z unboxingiem.