Archos Gamepad 2 – pierwsze wrażenia po prawie tygodniu użytkowania

Archos Gamepad 2 już od kilku dni gości w moim domu. Chyba to najlepszy moment, by opublikować moje pierwsze wrażenia z użytkowania tego urządzenia.


Chyba nie ma żadnych wątpliwości, że najważniejsze w Archosie Gamepad 2 są przyciski, które są typowo stworzone do ułatwienia i urozmaicenia gier. Przyznam szczerze, że są one bardzo przydatne i, przed wszystkim w grach wyścigowych, pozwalają na bardzo komfortowe granie. Obsługa ich jest niemal tak sama, jak w tradycyjnych konsolach z osobnym kontrolerem.

Co do płynności gier, jest ona bardzo przyzwoita. Nawet bardziej wymagające tytuły działają bardzo płynnie i tylko raz zdążyło się, że tablet podczas grania „złapał ścinkę”, że musiałem go wręcz ponownie uruchomić. Jestem lekko zdziwiony natomiast, że urządzenie dość często przycina się przy normalnym używaniu interfejsu. Niejednokrotnie zdarzyło mi się, że na ekranie głównym, przechodząc pomiędzy poszczególnymi stronami, Archos po prostu zaczął klatkować.

Podczas grania natomiast wielką wadą jest bardzo mocne grzanie się urządzenia. Wystarczy zaledwie kilka minut, a tył testowanego przeze mnie Archosa, szczególnie w prawej części obudowy, rozgrzewa się do tego stopnia, że wręcz nieprzyjemnie parzy w dłonie. Wielkim plusem jest za to bateria, która podczas intensywnych testów (prawdę mówiąc cały czas grając) akumulator był w stanie wytrzymać ponad 8 godzin na włączonym ekranie. Myślę, że to na prawdę świetny wynik.

Jeśli chodzi o używanie urządzenia jako zwyczajny tablet to jestem nieco zmieszany. Przeglądanie stron internetowych w poziomej orientacji ekranu nie jest zbyt wygodne, ponieważ przyciski umieszczone po bokach urządzenia mocno ograniczają dostęp do całej powierzchni wyświetlacza. Pisanie na klawiaturze w tradycyjny sposób graniczy wręcz z cudem, chyba, że jedną ręką trzymamy urządzenie, a drugą wpisujemy. Dobrym rozwiązaniem jest także położenie Archosa na stoliku. Trochę inaczej wygląda to, gdy wyświetlamy stronę w pionie. Wtedy obsługa jest o wiele wygodniejsza i nie ma żadnego problemu z wpisywaniem znaków przy użyciu klawiatury ekranowej. Natomiast jeśli chodzi o płynność przeglądarki internetowej, jest ona przeciętna, ponieważ strony ładują się dość długo.

Ogólnie jestem mile zaskoczony tym tabletem i bardzo często zdarza mi się po niego sięgnąć, żeby po prostu pograć w jakieś gry. Już niedługo pojawi się pełna recenzja tego urządzenia, więc jeśli macie jakieś pytania dotyczące Archosa Gamepad 2, piszcie śmiało w komentarzach. Poniżej znajdziecie oczywiście filmik z pierwszymi wrażeniami.