Xiaomi Mi Mix 2S / Recenzja

Mi Mix 2S to flagowy smartfon od Xiaomi, który ma kamerkę do selfie w innowacyjnym miejscu oraz nie zapomniano w nim o zamontowaniu modułu NFC. A co jeszcze ma to urządzenie i przede wszystkim czy warto je kupić? Te wszystkie informacje znajdziecie w poniższej recenzji. 

Wideo z recenzją

Obudowa

Xiaomi Mi Mix 2S prezentuje się bardzo ładnie dzięki temu, że tył obudowy został wykonany z ceramiki, która jest dodatkowo zaokrąglona na krawędziach. Na przodzie smartfonu znalazło się szkło hartowane. Obudowa niestety zbiera drobne odciski palców, ale jest dość odporna na zarysowania. Ponadto wszystkie elementy obudowy zostały spasowane bardzo dobrze co sprawia, że nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, że dopasowuje się do dłoni i świetnie w niej leży.

Na pleckach Xiaomi Mi Mix 2S umieszczony został aparat główny składający się z dwóch matryc, pomiędzy którymi znalazła się dwutonowa dioda doświetlającą LED. Te 3 elementy są zlokalizowane we wstawce, która trochę jest wysunięta z obudowy.
Ponadto na tyle znalazł się skaner linii papilarnych, napis Mi Mix designed by Xiaomi oraz podstawowe symbole i oznaczenia. Czytnik linii papilarnych umieszczony został w takim miejscu, że korzystanie z niego nie sprawia żadnego problemu.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. Kacper Żarski (Kapsologicznie.pl)

Od dołu znalazło się złącze USB typu C, głośnik multimedialny oraz mikrofon, zaś góry znajdziemy tylko mikrofon.

Na lewej krawędzi umieszczono tackę na dwie karty nanoSim. Nie znajdziemy w tym urządzeniu slotu na kartę pamięci. Prawy bok natomiast to miejsce dla przycisków głośności oraz klawisza zasilania.

Od przodu urządzenia znalazł się spory wyświetlacz, który jest otoczony bardzo wąskimi ramkami. Jedynie ramka pod ekranem jest nieco szersza ponieważ umieszczono w niej, kamerkę do selfie oraz diodę powiadomień. Nad wyświetlaczem znalazł się jedynie głośnik do rozmów, który jednocześnie jest drugim głośnikiem multimedialnym.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. Kacper Żarski (Kapsologicznie.pl)

Jakość dźwięku wydobywającego się z głośników tego urządzenia jest dość dobra ale nie perfekcyjna. Dźwięk jest dość głośny i czysty ale trochę brakuje mu głębi. Głośnik na przodzie niby jest, ale tak jak by go nie było, ponieważ dźwięk z niego jest stosunkowo cichy.

Zamontowanie kamerki do selfie w takiej lokalizacji nie jest do końca praktyczne w codziennym korzystaniu z niej, ponieważ w większości czasu zakrywamy ją ręką. Aplikacja aparatu udostępnia opcję, że można wykonać selefie gdy obrócimy telefon i kamerka znajdzie się u góry, ale takie obracanie telefonu co trochę jest dość uciążliwe. Dodatkowo nie wszystkie aplikacje obsługują wykonywanie selfie po obróceniu smartfona.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. Kacper Żarski (Kapsologicznie.pl)

Wyświetlacz cechuje się przekątną 5,99 cala oraz rozdzielczością 2160 x 1080 px. Został on wykonany w proporcjach 18:9 i technologii IPS.
Charakteryzuje się dobrymi kolorami oraz kątami widzenia, a treści wyświetlane na nim są czytelne i wyraźne. Poziomy jasności są przyzwoite, jednak maksymalny poziom mógłby być delikatnie wyższy, ponieważ momentami w słońcu przydał by się jaśniejszy ekran.

Do zestawu producent dodaje etui ochronne, które jest wykonane z nieelastycznego tworzywa sztucznego. Ten brak elastyczności powoduje niestety, że etui przy rogach ma delikatne pęknięcia.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. Kacper Żarski (Kapsologicznie.pl)

Aparat

Aparat główny w Xiaomi Mi Mix 2S złożony jest z dwóch soczewek z czego jedna jest 12 megapikselowa z przysłoną f/2.4. Druga matryca również jest 12 megapikselowa jednak z przysłoną f/1.8. Aparat ten jest wyposażony w podwójny autofocus oraz inteligentne wykrywanie scen (AI).

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. Kacper Żarski (Kapsologicznie.pl)

Zdjęcia wykonane przy dobrym świetle aparatem głównym charakteryzują się dużą szczegółowością, dobrymi kolorami oraz są naprawdę ostre. Bez problemu aparat radzi sobie z wyostrzeniem małych elementów i łapaniem ostrości. Przy gorszych warunkach oświetleniowych pojawiają się trochę szumy na fotografiach.

Kamerka do selfie jest rozdzielczości 5 megapikseli i dysponuje przysłoną f/2.0. I przy pomocy kamerki do selfie jesteśmy w stanie wykonać zdjęcia, które mają dość dobre kolory, ale już niestety gorzej z nimi pod względem ostrości. Na zdjęciach pojawiają się szumy i nieostrości na twarzy.

Aplikacja aparatu w tym urządzeniu została wyposażona między innymi w takie tryby jak krótkie wideo, wideo, portret, kwadrat, panorama oraz ręczny. W tym ostatnim możemy dostosować parametry takie jak balans bieli, przysłonę, czas naświetlania, ISO oraz obiektyw.

Ponadto mamy jeszcze do dyspozycji filtry kolorystyczne, HDR oraz wspomniane wcześniej Al. Inteligentne wykrywanie scen polega na zidentyfikowaniu scenerii i dopasowaniu parametrów zdjęcia tak aby uzyskać jak najlepszą jakość zdjęcia, jednak nie zawsze działa to perfekcyjnie.

Aplikacja aparatu, tak jak wspomniałem wcześniej, dla kamerki do selfie udostępnia opcję dzięki której wykonywanie selfie będzie łatwiejsze a mianowicie jest to obróć telefon, przez co aparat będzie u góry i będziemy wykonywać zdjęcie tak jak normalnie a smartfon automatycznie obróci takie zdjęcie o te 180 stopni, aby w galerii było wyświetlane normalnie.

Czytnik linii papilarnych

Skaner linii papilarnych w Xiaomi Mi Mix 2S działa perfekcyjnie. Rozpoznanie odcisku palca i odblokowanie telefonu odbywa się bardzo błyskawicznie. Czytnik nie ma żadnego problemu z rozpoznaniem odcisku i odbywa się to już po delikatnym dotknięciu go palcem. Skaner jest cały czas aktywny więc nie ma konieczności podświetlenia ekranu aby odblokować telefon.

Czytnik linii papilarnych dodatkowo może zostać wykorzystany do odblokowywania dostępu do aplikacji, które zostały przez nas zablokowane aby uchronić je przed niepowołanym dostępem innych osób.


Bateria

W Xiaomi Mi Mix 2S umieszczono akumulator o pojemności 3400  mAh. Ogniwo to pozwala na uzyskanie 4-5 godzin pracy na ekranie, gdy korzystamy po części z WiFi i transmisji danych oraz jasność ekranu mamy ustawioną mniej więcej na połowie możliwej.

Około 6 godzin będziemy w stanie uzyskać po jednym pełnym cyklu ładowania w przypadku używania do łączenia się z Internetem samego WiFi. Jeżeli nie będziemy znajdować się w zasięgu WiFi i do łączenia się Internetem będziemy wykorzystywać transmisję danych a jasność ekranu będzie na maksymalnym poziomie to osiągniemy około 2,5 godziny pracy na włączonym wyświetlaczu, jednak gdy jasność będzie na najniższym poziomie to damy radę wyciągnąć nawet około 5 godzin.

W smartfonie znalazła się technologia szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, która umożliwia szybkie naładowanie akumulatora przy pomocy odpowiedniej ładowarki, która została dołączona przez producenta do zestawu.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w moduł ładowania bezprzewodowego w oparciu o standard Qi. Technologia ta działa dość przyzwoicie w tym telefonie, ponieważ ładowarka jest rozpoznawana prawidłowo a ładowanie przebiega bez większych problemów.

System, płynność, multimedia

Android 8.0 Oreo to system operacyjny jaki znalazł się w Xiaomi Mi Mix 2S. Został on dodatkowo wzbogacony przez producenta o nakładkę systemową MIUI 10.

Za działanie tego urządzenia odpowiadają podzespoły takie jak procesor Qualcomm Snapdragon 845, grafika Adreno 540, 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej.

Smartfon ten działa bardzo płynnie, wszystkie operacje przebiegają bez żadnego problemu. Ponadto aplikacje w większości przypadków są uruchamiane są dość szybko a przełączanie się pomiędzy nimi jest płynne ponieważ są utrzymywane dość długo w pamięci.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. Kacper Żarski (Kapsologicznie.pl)

Wspomniana nakładka systemowa wprowadza do smartfonu trochę ciekawych urozmaiceń i funkcji. Warto wspomnieć zaś o:

 • trybie czytania, czyli niczym innym jak filtrze światła niebieskiego;
 • podwójnym stuknięciu w ekran oraz podniesieniu smartfonu w celu wybudzenia wyświetlacza;
 • motywach przy pomocy których możemy dostosować wygląd systemu do własnych preferencji;
 • wyświetlaczu pełnoekranowym – opcja ta pozwala na nawigowanie po systemie za pomocą gestów. Można wyróżnić następujące gesty:
  • przesunięcie w górę od dołu ekranu wywołujące przejście do ekranu głównego,
  • przesunięcie po wyświetlaczu do góry i przytrzymanie spowoduje otworzenie ostatnich aplikacji,
  • przesunięcie od lewej bądź prawej bocznej krawędzi ekranu zadziała jako przycisk wstecz;
  • przesunięcie od prawej lub lewej krawędzi i przytrzymanie przez chwilę umożliwi przejście do aplikacji, którą używaliśmy poprzednio;
 • asystencie dotyku czyli opcji, która daje nam skróty do 5 funkcji lub aplikacji w zależności od naszych preferencji. Jest on widoczny na ekranie przy jednej z bocznych krawędzi i po dotknięciu lub przesunięciu pokazuje się 5 opcji do wyboru. Domyślnie ustawione są przycisk ekranu głównego, przycisk menu, blokada urządzenia, zrzut ekranu oraz przycisk wstecz;
 • trybie jednoręcznym, który uruchomimy po przeciągnięciu w lewo lub prawo po przyciskach nawigacyjnych. Możemy wybrać do jakiej wielkości ma być pomniejszony wyświetlany obraz a mamy do dyspozycji 3,5, 4 oraz 4,5 cala. Problem z uruchamianiem trybu jednoręcznego pojawia się w momencie kiedy mamy ustawione nawigowanie po systemie za pomocą gestów, ponieważ w tym przypadku nie ma możliwości uruchomienia tego trybu;
 • możliwości sklonowania aplikacji dzięki czemu będzie można w ramach jednej aplikacji korzystać z dwóch różnych kont bez konieczności przelogowywania się. Opcja ta działa dla wszystkich zainstalowanych aplikacji na urządzeniu;
 • blokowaniu aplikacji – czyli o ograniczeniu dostępu do wybranych przez nas aplikacji niepowołanym osobom;
 • panel Sterowania, czyli aplikację do usuwania zbędnych plików, skanowania bezpieczeństwa, optymalizacji działania urządzenia, monitorowania zużycia danych czy także użycia energii przez smartfon.

Smartfon został wyposażony w moduł NFC, co pozwoli na wykonywanie płatności mobilnych telefonem bez żadnych przeszkód.

Rozmowy telefoniczne wykonywane za pomocą tego modelu telefonu są dobrej jakości. W trakcie nie było problemu ze słyszeniem osób po drugiej stronie. Rozmówca jest słyszany dość głośno i wyraźnie, a dodatkowo nie informował, że występują problemy z jakością wypowiadanych przez nas komunikatów.


Podsumowanie

Xiaomi Mi Mix 2S oferuje naprawdę sporo. Zaczynając od ładnej i dobrze wykonanej obudowy a kończąc na bardzo płynnym systemie. Czas pracy na akumulatorze jest dość zadowalający, ale jednak mógł by być delikatnie dłuższy. Aparat główny też niczego sobie ponieważ robi mega przyzwoite fotografie przy dobrych warunkach oświetleniowych a skaner linii papilarnych bez większych problemów odblokowuje urządzenie.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. Kacper Żarski (Kapsologicznie.pl)

Jednak nie jest to telefon pozbawiony wad i można do niech zaliczyć brak złącza słuchawkowego czy slotu na kartę microSD. Ponadto kamerka do selfie jest umieszczona trochę w słabym miejscu, co przy codziennym korzystaniu z tego aparatu sprawia lekki dyskomfort.

Patrząc całościowo na Xiaomi Mi Mix 2S spokojnie można powiedzieć, że jest on godny polecenia, a można go kupić już za około 2400 złotych w autoryzowanych sklepach, a w mniej znanych sklepach lub na aukcjach internetowych spokojnie znajdzie się w niższej cenie.

Dajcie znać w komentarzach co Wy sądzicie o tym smartfonie oraz czy według Was jest on godny zainteresowania!

Xiaomi Mi Mix 2S

9.3

Ogólna ocena

9.3/10

Zalety

 • dobrze i elegancko wykonany
 • dobry czas pracy
 • bezprzewodowe ładowanie
 • NFC

Wady

 • brak złącza słuchawkowego
 • utrudnione korzystanie z kamerki do selfie